Доступно: в робочі дні з 9:00 - 18:00
Підпишіться на розсилку та отримуйте свіжі новини та акції нашого магазину.
Брудер своїми руками
Фото #1 - Детальний мануал про те, як зробити брудер
Перший час, після появи на світ, курчата максимально вразливі, вимагають дбайливого звернення.
Найчастіше їх садять у невідповідну за розміром картонну коробку, дерев'яний ящик Heat Plus.
За таких умов складно підтримати необхідну температуруТара швидко розмокає, потребує періодичної заміни, зовсім не пристосована для таких малюків.
Існує можливість самозаймання картонної або дерев'яної коробки під час розміщення джерела тепла.
Для підтримки нормальної життєдіяльності пташенят відразу після народження розміщують у сухому, чистому та теплому місці, без протягів, але добре вентильованому. Прийнятна щільність посадки – 25 голів на кв.м.
У міру дорослішання молодняку потрібна велика площаДо 2-3 місяців життя щільність посадки становить 10 голів на кв.м.
Загальна температура споруди, в якій містяться пташенята будь-якого виду (кури, качки, перепели і т.д.), повинна строго контролюватись. Перші 5 днів після вилуплення з яйця температура навколишнього середовища підтримується висока, досягаючи 35°С. -3°С на тиждень, так, щоб до кінця першого місяця життя вона коливалася в межах 23-25°С.
Якщо вам нема де розмістити курчат, а прогрівати все приміщення дорого, то чудовим рішенням стане будівництво брудера.
Як зробити брудер для курчат?
Брудер – це коробка або частина приміщення, яке призначене для перетримки пташенят після появи світ з метою забезпечення нормального зростання та розвитку.
Таке приміщення має відповідати таким вимогам:
- Бути сухим – вміст птиці на вологій підлозі, може призвести до того, що вона застудиться, захворіє. Лікування таких малюків не завжди приносить позитивний ефект.
- До підлоги особливі вимоги - поверхня тепла, але не слизька.
- Добре вентилюватись, але без протягів.
- Оптимальна вологість.
- Для того щоб уникнути перегріву, тепло повинне розподілятися рівномірно
- Джерело тепла має бути максимально ізольованим від курчат, економічним за витратами електроенергії, безпечним за експлуатаційними властивостями
- Наявність терморегулятора, який дозволить поступово знижувати або збільшувати загальну температуру приміщення, доводячи їх до потрібних параметрів .
Фото #2 - вимоги до створення брудера
Для будівництва короба використовують ДСП, фанеру, пінополіуретанові плити. Можна виготовити з інших схожих підручних матеріалів.
Зробити його не складно, необхідно зрозуміти принцип дії, врахувати всі вимоги, що висуваються Створюються такі умови, щоб курчатам було комфортно Зробити брудер своїми руками економічно вигідно.
По-перше, споруда буде конкретного масштабу, який потрібно на даному етапі. За бажання можна буде добудувати ще кілька брудерів.
По-друге, можна заощадити, використовуючи при будівництві наявні будівельні матеріали: старі меблі або дошки.
По-третє, можна самостійно вибрати найбільш ефективне, економне джерело обігріву для пташенят.
Фото #2 - вимоги до створення брудера
Підлогове покриття, короб, напувалки, годівниці дезінфікують після кожної партії мешканців. Маленьких жителів.
Спочатку робиться каркас короба, на який пошарово кріпляться додаткові матеріали. Обов'язково наявність двох дверей, це дозволить отримати повний доступ до всього приміщення, без зняття однієї зі стін.
Останній етап – проведення освітлення, закріплення годівниць, напувалок Можна зробити короб стаціонарним чи переносним.
Як виглядає оптимальна конструкція для утримання птиці:
- Зовнішній шар
- Утеплювач
- Безпосередньо сама інфрачервона плівка
- Поліетиленова плівка
- Верхній шар, який буде служити підлогою для брудера
Це стіни, що використовується дерево, але може застосовуватися і пластик.
Якщо воно опалюється взимку, то можна вибрати найдешевший утеплювач, завданням якого буде утримати тепло всередині саморобних ясел. Якщо приміщення холодне, вибирають більш щільний утеплювач.
Потужність залежить від температури в основному приміщенні, розрахована на 120, 150 і 220 вт на кв.м. До неї кріпиться датчик температури. Підключити її до проводів, мережі не важко.
Захищає теплове покриття від пилу, сміття, бруду, вологи, продовжуючи термін експлуатації виробу.
Частіше використовують лінолеум, тому що він легко миється, чиститься і його нескладно витягнути для очищення. Він міцний, добре витримує періодичне знезараження деззасобами.
Підлогове покриття, короб, напувалки, годівниці дезінфікують після кожної партії мешканців. Маленьких жителів.
Спочатку робиться каркас короба, на який пошарово кріпляться додаткові матеріали. Обов'язково наявність двох дверей, це дозволить отримати повний доступ до всього приміщення, без зняття однієї зі стін.
Останній етап - проведення освітлення, закріплення годівниць, напувалок Можна зробити короб стаціонарним або переносним.
Інфрачервона стрічка для брудера – ефективне та безпечне рішення.
Існує кілька варіантів джерел тепла для брудера Ми не розглядатимемо саморобні, пожежонебезпечні пристрої.
- Інфрачервона лампа
Зігріває тільки внутрішній простір короба, тому не зможе забезпечити оптимальну температуру підлоги Мінусів при її використанні більше, ніж плюсів. місця, часу на їх виготовлення, витратних матеріалів випромінювання, Що Випускається лампами, при тривалому застосуванні може викликати запалення слизової оболонки очей.
- Найкращим вирішенням проблеми стане інфрачервона плівка для брудера, купити яку можна в будь-якому будівельному супермаркеті.
Вибране джерело теплової енергії має переваги, які забезпечать створення ідеального мікроклімату в приміщенні, де будуть утримуватися новонароджені курчата:
01 | енергетична ефективність становить щонайменше 95%; |
02 | невелика витрата електроенергії 20-60 вт на 1 кв.м., мінімальна тепловтрата; |
03 | надійна, безпечна у використанніМаксимальна межа такої плівки 45°С, тому курчата і людина, яка їх обслуговує, не зможуть обпектися; |
04 | не пересушує повітря, не сприяє підняттю пилу, не сушить слизову оболонку, не вимагають додаткового зволоження; |
05 | тепло, що випромінюється дуже м'яке, комфортне, за відчуттями нагадує дію сонячних променів. |
06 | довгохвильові інфрачервоні хвилі корисні для тварин, птахів та людини Вони прогрівають максимально глибоко, збільшують обмінні процеси, зміцнюють імунну систему, надають позитивний вплив на весь організм. Недарма таке випромінювання використовують фізіотерапевтичні кабінети всього світу; |
07 | можливість регулювання дозволяє виставити потрібний режим, збільшуючи або зменшуючи температуруКонтроль здійснюється за допомогою терморегулятораякий буде включати і вимикати плівку для підтримки температури; |
08 | монтувати її дуже легко Розміщують за допомогою скоб, болтів або липкої стрічки на підлозі, кріплять до стелі та стін Так само легко вона знімається і знову кріпиться вже в іншому місці Якщо при установці був пошкоджений один із сегментів, це не впливатиме на його загальну обігрівальну здатність; |
09 | працює від звичайної мережі 220; |
10 | довговічний у використанні – середній термін експлуатації 5-10 років; |
11 | немає одного концентрованого джерела тепла, до якого тиснуться малюки, це виключає їх давку; |
12 | продається рулонами Завдяки цьому можна підібрати потрібний розмір під ваш брудер, щоб закрити повністю плановану площу; |
11 | Монтаж плівки можна провести самостійно без сторонньої допомоги. |
Рекомендації для будівництва брудера
- Оптимальний ефект від використання досягається при кріпленні інфрачервоної плівки на стелі або стінах, особливо це актуально в низьких брудерахТакож це полегшить прибирання.
- Для збільшення коефіцієнта корисної дії від опалювальних властивостей використовують під неї відбивну підкладку.
- Установка терморегулятора дозволить зменшити витрати на електроенергію, автоматизувати процеси контролю за підтримкою параметрів температурного режиму в приміщенні.
- Якщо плівка кріпиться на підлозі, то тепло поширюється знизу – вгоруТермодатчик кріплять під плівкоюПри розміщенні на стінках, датчик кріпиться всередині своєрідних ясел для пташенятПри розміщенні брудера в неопалювальному приміщенні плівкою покриваються всі поверхні, термодатчик кріпиться максимально близько. li>
- Якщо ви вирішили утеплити підлогу, то вона закривається тепловим матеріалом на 100%. частинах приміщення
Після того, як птиця підросте, вона вже не потребує такого ретельного догляду. Але в зимовий час через холод, споживається більше корму, внаслідок цього птиця схильна до ожиріння, знижується її несучість. продуктивність, подбати про здоров'я дорослого птаха.
З ув. адміністрація сайту SOLRAY.UA!